
Полирани плочи варовик, первази, шапки, стълби, глиц, рустика, подпрозоречни первази, кантове, термолющени плочи и много други са приложенията на този материал. Разгледайте нашата Галерия и се убедете сами в прекрасните изпълнения на Варачанският варовик.
Варовикът е бяла седиментна скала, получена от калциев карбонат. Образува се от влиянието на вятъра, който прави калцаренитни фрагменти от черупки и кварцов пясък, които са се натрупали като крайбрежни пясъчни дюни през периода на средния и късния плейстоцен и ранния холоцен. След процес на утаяване и навлизане на вода през пясъците на черупката, полученото се литифицира, и съдържанието на вар се разтворя, за да циментира и обедини зърната .
Има различни видове варовик-обикновен, черупчест и креда. Обикновеният варовик се използва като строителен материал. Той е чест избор в строителството.
В черупчестият варовик се личат черупките на различни животни и това дава неговото име. Изключително красив е и се ползва за облицовка на сгради и чешми.
Варовикът намира приложение още от древността за обличане на външни и вътрешни стени, под и фасада. Атрактивният му вид го прави предпочитано решение при декорации.
Бял Мъх за облицовка
Гнайс, декоративен камък, травертин, мрамор, гранит, павета и др.
Ивайловградският гнайс се среща в 3 модела: бажав, сребрист и шарен между двата цвята. Във всички модели се срещат плочи с ръждив отенък, което прави камъка да изглежда неповторим и уникален. Всяка плочка носи своята красота и отенък и е неповторима сама по себе си! Няма естествени камъни с напълно еднакви цветове. Дебелината на плочите също е приблизителна, тъй като материала се цепи на ръка. Бежавата гама може да бъде в по златист цвят, с по сив отенък, по-светъл или по-тъмен, в зависимост от пласта. Сребристите плочи по-често са светло сиви и по-рядко тъмно сиви. Там където пласта преминава от сребристо в бежаво се получават много интересни микс плочи между двата цвята.
Глиц Силвър травертин за облицовка вътрешен и външен дизайн.